Termal Su

Anadolu'nun merkezinde yüzyıllardan beri şifa dağıtan Kozaklı Hamamları artık yeni çehresi ve hizmet anlayışı ile YUSUF SÜPER TERMAL MOTEL'de buluştu.

Termal kaynaklar dünyada yoğun olarak kışın tercih edilir. Ülkemizde ise uygun mekanların olmaması nedeniyle insanlarımız kışın bu imkandan faydalanma noktasında çaresizdi. Şimdi YUSUF SÜPER TERMAL MOTEL' ile yılın on iki ayı sağlık ve dinlenme hizmetine kavuştu.
Misafirlerimize keyifli bir ortam sağlamak için tasarlanmış mekanlar genişlik hissi veriyor.

 Su Isısı: 27°C – 93°C
 Ph Değeri: 6,7 – 7
 Kullanımı: İçme, banyo veya buhar soluma yöntemi. 
 Özellikleri: Klorürlü, Sülfatlı, Bikarbonatlı, Sodyumlu, Kalsiyumlu ve Radyoaktif bir bileşime sahiptir.
Alman Kaplıcalar Birliği sınıflandırmasına göre A ve C grubu şifalı sular grubuna girmektedir.

Yüzyıllardır ANADOLU’nun bağrında şifa kaynağı olan KOZAKLI termal su son dönemde yapılan mükemmel tesislerle 4 mevsim 12 ay verimli bir sağlık kaynağı olmaya devam ediyor. Kozaklı termal suyunun; yüksek ısı, yüksek iyon oranı mevcut volkanik özellikleriyle Türkiye ve Dünya’da bir eşi yoktur.

Termal tedavi; ılık, sıcak banyo ve havuzlarda yüzeysel uygulamalar inhalasyon yani buhar solumak, çamur banyoları ve kısmen içmek suretiyle oluşan termal kürlerle yapılmaktadır.
Termal suyumuz romatizmal hastalıklar başta olmak üzere kas iskelet sinir sistemi hastalıklarının rehabilitasyonu ve tedavisine cilt, kadın doğum, kalp damar dolaşım sistemi, uriner sistem solunum yolu ve sindirim sistemi hastalıklarına iyi gelmektedir. Antioksidan özelliği ile hücre ölümünü azaltıp yaşlanma etkilerini geciktirmektedir.

Fizik tedavi ve rehabilitasyon uzman hekim tavsiyesi ve kontrolü doğrultusunda uygulanan termal kürler ile kalıcı şifa sağlanmaktadır.

 Uzm. Dr. Ahmet ERZURUMLU
FİZİK TEDAVİ VE REHABİLİTASYON UZMANI (NOT: Yazısından Alıntıdır.)